O nas / Aktualności

Mistrzostwa Europy w Szermierce na Wózkach: pracownicy AMS z 8 medalami !

Niemały wkład w ten sukces włożyli pracownicy AMS, którzy ogółem wywalczyli 8 medali.

Marta Wyrzykowska zdobyła złoty medal w szpadzie oraz, między innymi, z Dagmarą Witos – brązowy we florecie drużynowym. Grzegorz Pluta z Radkiem Stańczukiem stanęli na najniższym podium w szpadzie drużynowej. Radek dołożył jeszcze srebrny medal w szabli drużynowej do spółki z Tomkiem Walisiewiczem i Arkiem Jabłońskim. Tomek i Arek stanęli obok siebie do dekoracji w szabli indywidualnej, gdzie wywalczyli brązowe medale. Niewątpliwie największą naszą gwiazdą na tych zawodach był Tomek Walisiewicz, który wykorzystał wszystkie cztery szanse na zdobycie medali.

Gratulujemy naszym szermierzom i dziękujemy wszystkim, którzy przybyli do Hotelu Marriott dopingować nasze koleżanki i kolegów.

Jednocześnie zapraszamy od piątku 20.07 do oglądania Pucharu Świata „Szabla Kilińskiego”, który odbywa się w tym samym miejscu. Program zawodów układa się następująco:
Piątek, 20.07 – od 9 rano floret męski i szpada damska, finały od 16:00
Sobota, 21.07 – od 9 rano szpada męska i floret damski, finały od 16:00
Niedziela, 22.07 – od 9 rano szabla męska, finał o 14:30 transmitowany na żywo przez TVP Program 3.